‫اخبار‬

 

  ابلاغ آيين نامه اجرايي قانون اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري

معاون اول رييس جمهور آيين نامه اجرايي قانون حمايت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري با استفاده از منابع صندوق توسعه ملي را ابلاغ كرد. 

  ابلاغ سهمیه نخست وام اشتغال روستایی/۲۲۵۰میلیارد تومان اختصاص یافت

رضوی با اشاره به اینکه سهمیه مرحله نخست هر یک از موسسات عامل به آنها ابلاغ شده است، افزود: در فاز نخست ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان از کل منابع ۶ هزار میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی به ۴ موسسه عامل اختصاص یافت؛ به این ترتیب که در مرحله اول ۱۵۰۰ میلیارد تومان به بانک کشاورزی و ۲۵۰ میلیارد تومان به بانک توسعه تعاون، ۲۵۰ میلیارد تومان به پست بانک و ۲۵۰ میلیارد تومان نیز به صندوق کارآفرینی امید با دریافت تضامین لازم از موسسات عامل توسط صندوق توسعه ملی نزد آنها سپرده گذاری می‌شود. 

  وظایف وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در اجرای آیین نامه اشتغال روستایی

وظایف نه گانه وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی در اجرای آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با ابلاغ معاون اول رئیس جمهور تعیین شد. به گزارش مرکزروابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی هیات وزیران در جلسه مورخ 17 آبان 1396 به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و به استناد ماده (7) قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی - مصوب 1396 - آیین نامه اجرایی قانون یادشده را تصویب کرد. 

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: توسعه اشتغال روستایی کشور کلید خورد

به گزارش ایرنا، دکتر علی ربیعی در پایان نشست کارگروه ملی اشتغال روستایی که با حضور 'ابوالفضل رضوی' معاون توسعه روستایی رئیس جمهوری، مسؤولان اموربانکی، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و دستگاه های اجرایی و حمایتی در محل وزارت کار برگزار شد،با اعلام این خبر اظهار کرد: از جمله تصمیم های گرفته شده در این نشست، می توان به ایجاد کمیته آموزش روستایی با تأکید بر رسته های روستا با مسؤولیت دستگاه های مجری اشتغال اشاره کرد. 

  ایجاد ۱۰۰ هزار شغل بر عهده وزارت ارتباطات است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: براساس برنامه ششم دولت باید سالانه 950 هزار شغل در کشور ایجاد کند که 100 هزار شغل از این تعداد باید از سوی این وزارت خانه مهیا شود و باتوجه به اینکه سیاست دولت بر کوچک سازی بدنه است به طور قطع باید از ظرفیت بخش خصوصی در این راستا استفاده کند. آذری جهرمی افزود: ارائه تسهیلات و آموزش در این راستا وظیفه دولت است و در یک سال و نیم 22 هزارمجموعه شرکت بخش خصوصی در کشور ایجاد شد. 

  اجرای طرح «هزار تعاونی در هزار روستا» در سراسر کشور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حمید کلانتری در مصاحبه با خبرنگاران شناسایی مزیت های اشتغالزایی مناطق روستایی کشور را بسیار با اهمیت توصیف کرد و افزود: در صورت شناسایی این مزیت ها دولت با حمایت از بخش تعاونی روستایی اقدام به ساماندهی فعالیت های اشتغالزایی می کند. وی با اشاره به اینکه برای فقرزدایی، دولت مردان می توانند علاوه بر تزریق پول و پرداخت یارانه نقدی به موضوع توانمندسازی توجه کنند، گفت: بهترین روش برای ایجاد اشتغال، تمرکز بر توانمندسازی مردم و ورود مردم در بخش های مختلف اقتصادی است که یکی از مهمترین این ابزار، تقویت حضور مردم در بخش تعاونی هاست. کلانتری ادامه داد: بر همین اساس طرح ویژه با عنوان «روستا تعاون» در نظر گرفته شده که هزار تعاونی در هزار روستای شناسایی شده تشکیل می شود. 

  خبر افتتاح باشگاه سمک به عنوان اولین باشگاه مجازی کارآفرینی و اشتغال کشور در روزنامه فرهیختگان

اولین سامانه مجازی آموزش و مشاوره کارآفرینی، با عنوان باشگاه سمک آغاز بکار کرد. در این طرح ملی که با حمایت وزارتخانه ها، کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی، بانک آینده و سازمانهای حمایتی اجرا می شود،خدمات گوناگون آموزشی رایگان و مشاوره ای برای توسعه و ترویج کارآفرینی و اشتغال به کارجویان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی . ..... 

  افتتاح اولین باشگاه مجازی کارآفرینی(سمک) www.samaknet.ir

همزمان با سالروز ولادت باسعادت پیامبر اکرم(ص) سامانه مجازی کارآفرینی(سمک) افتتاح شد. در این باشگاه خدمات گوناگون آموزشی و مشاوره ای برای توسعه ....